Złącza elektryczne samochodowe- jak je czyścić?

Styki elektryczne w samochodzie, w szczególności te, które są narażone na działanie elementów zewnętrznych, często rdzewieją. Korozja może zmniejszać przepływ prądu oraz prowadzić do awarii zasilanego urządzenia. W ostateczności takie niesprawne złącza elektryczne samochodowe mogą spowodować trwałe uszkodzenie pojazdu. Dlatego tak istotne jest ich regularne czyszczenie.

Kilka podstawowych informacji na temat czyszczenia styków w samochodzie

W większości przypadków wystarczy kupić odpowiedni preparat do czyszczenia złączy w samochodzie i po problemie. Zazwyczaj styki elektryczne mają części męskie, czyli szpilki albo metalowe sondy, które są kompatybilne z gniazdami żeńskimi. Większość zewnętrznych złączy elektrycznych ma bardzo małą powierzchnię. Z tego względu najlepiej jest je czyścić za pomocą metalowej szczotki o niewielkiej średnicy.

Konkretne porady dotyczące czyszczenia styków w samochodzie

Jeżeli złącza elektryczne zostaną w omówionych wcześniej elementach przez zbyt długi czas, to metal, który znajduje się w drutach może zardzewieć. Zaśniedziałe styki mogą niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie całego samochodu. Druty elektryczne są zazwyczaj wyprodukowane z miedzi, która jest niezwykle podatna na utlenianie. Gdy takie kable podłączy się do akumulatora, to korozja może w późniejszym stadium powodować wyciek kwasu. Zauważysz, że do tego doszło, ponieważ przewody elektryczne będą pokryte białą lub zielonkawą powłokę proszkową. Nie będą też już w ogóle przewodziły prądu. Żeby dokładnie wyczyścić złącza elektryczne samochodowe, to najpierw musisz uzyskać dostęp do przewodów elektrycznych.

 

Możesz również polubić…