Hyundai Tucson ile pali? Hyundai Tucson – gwiazda Hyundaia. Raport spalania Hyundai Tucson

Hyundai Tucson to kompaktowy samochód sportowo-użytkowy produkowany przez koncert motoryzacyjny Hyundai Motor Company. Tytułowa gwiazda Hyundaia nawiązuje do popularności tego modelu, mianowicie sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. Na polskich drogach można go zobaczyć wyjątkowo często. Produkcja samochodu rozpoczęła się d 2004 roku, a od roku 2015 trwa produkcja Tucsona trzeciej generacji. Sprawdzimy w tym artykule Hyundai Tucson ile pali trzeciej generacji. Ocenimy czy jego spalanie może mieć wpływ na jego popularność. Otwieramy zatem raport spalania Hyundai Tucson i sprawdzamy co tam możemy wyczytać.

Hyundai Tucson ile pali

Zacznijmy od silników benzynowych. Najpopularniejszy jest silnik o pojemności 1, 6 litra i mocy 132 koni mechanicznych i spala on dokładnie 7, 8 litra benzyny na 100 kilometrów. Dostępny jest też silnik o tej samej pojemności, ale o większej mocy wynoszącej 177 koni mechanicznych i ten silnik spala 9, 2 litra benzyny na 100 kilometrów.
Sprawdźmy jeszcze silniki diesla dostępne dla tego modelu. Najmniej spala silnik 1. 7 CRDI o mocy 115 KM, spala on 6, 2 litra ropy na 100 kilometrów. W przypadku mocniejszej wersji silnika o tej pojemności, ale o mocy 141 KM mamy do czynienia ze spalaniem 7 litrów na 100 kilometrów. Bardziej pojemny silnik 2. 0 CRDI o mocy 136 koni mechanicznych spala 7, 2 litra na 100 kilometrów, a mocniejsza odmiana tego silnika o mocy 185 KM spala 8, 4 litra ropy na 100 kilometrów.

Raport spalania Hyundai Tucson

Jak widzimy nie są to wyjątkowo wysokie wartości spalania. Najpopularniejszy model silnika benzynowego spala poniżej 8 litrów benzyny na 100 kilometrów.

 

Możesz również polubić…