Ile pali Suzuki Vitara? Czy Suzuki Vitara pali jak smok? Suzuki Vitara raport spalania

Spójrzmy na nową wersję samochodu Suzuki Vitara III. Jest to samochód sportowo-użytkowy produkowany przez Japończyków. Na pierwszy rzut oka samochód wygląda na olbrzyma palącego ponad 10 litrów paliwa na 100 kilometrów, ale spójrzmy na Suzuki Vitara raport spalania i oceńmy czy mamy podstawy do strachu przed kosztem utrzymania tego samochodu.

Ile pali Suzuki Vitara?

Spójrzmy na silniki benzynowe. Możemy znaleźć raporty spalania dotyczące silnik o pojemności 1. 4 litra BOOSTERJET o mocy 140 koni mechanicznych lub inaczej 103 kW oraz na silnik o pojemności 1. 6 litra VVT o mocy 120 koni mechanicznych lub inaczej 88 kW. Spójrzmy teraz na statystyki ile pali Suzuki Vitara. W przypadku tego pierwszego, czyli o pojemności 1. 4 litra i o mocy 140 koni mechanicznych mamy spalanie 6, 9 litra na 100 kilometrów. W przypadku drugiego silnika, czyli tego o pojemności 1. 6 litra i o mocy 120 koni mechanicznych mamy spalanie na poziomie 6, 3 litra na 100 kilometrów.

Suzuki Vitara raport spalania

Jak powyżej widać nie ma dużej różnicy pomiędzy modelami o mocy 140 a 120 koni mechanicznych, jest delikatna różnica na korzyść silnika o pojemności 1, 6 litra i o mocy 120 koni mechanicznych, jednak jest to około 3 zł na 100 kilometrów patrząc na dzisiejsze ceny paliwa.

 

Możesz również polubić…