ile pali Nissan Qashqai 20 dCi? Czy dużo spala Nissan Qashqai? Nissan Qashqai raport spalania

Przyjrzyjmy się ile pali Nissan Qashqai. Nissan Qashqai jest to crossover produkowany przez Nissana z silnikiem diesla lub benzynowym. W tym artykule sprawdzimy ile pali Nissan Qashqai 20 dCi ropy oraz sprawdzimy też ile pali Nissan Qashqai 2 0 benzyna, a następnie porównany te wyniki.

ile pali Nissan Qashqai 20 dCi?

Nissan Qashqai z silnikiem 2. 0 dCi ma moc 150 koni mechanicznych lub inaczej 110 kW. Spalanie takiego silnika wynosi 7, 5 litra ropy na 100 km. Jako ciekawostkę w temacie Nissan Qashqai raport spalania można podać, że silnik 2. 0 dCi o mocy 150 koni mechanicznych z filtrem cząstek stałych (DPF) zmniejsza spalanie o 0, 2 litra, czyli wynosi ono wtedy 7, 3 litra ropy na 100 km.

Ile pali Nissan Qashqai 2 0 benzyna?

Jeżeli chodzi o silniki benzynowe to Nissan Qashqai 2. 0 ma moc 140 koni mechanicznych i jego spalanie wynosi około 8, 8 litra benzyny na 100 km. Widać w tym miejscu, że benzynowa wersja spala ponad litr paliwa więcej na 100 km, niż odpowiednik w wersji na ropę.

Nissan Qashqai raport spalania

Można zauważyć, że wersja benzynowa silnika Nissan Qashqai spala ponad litr paliwa więcej, jednak przy dzisiejszych cenach paliwa jest to niewielka różnica, wynosząca około 3, 5 zł na 100 km.

 

Możesz również polubić…