Ile pali Toyota Rav4? Toyota Rav4 – piękny SUV, który kiedyś był miejski. Raport spalania Toyota Rav4

W tym artykule omówimy kompaktowego SUVa jakim jest Toyota Rav4. Jest to samochód, który z osobowego wyewoluował po pewnym czasie w kompaktowego SUVa klasy średniej. Zastanawiasz się ile pali Toyota Rav4? W tym artykule omówimy Toyotę Rav4 czwartej generacji, ale od 2019 roku rozpocznie się produkcja piątej generacji pojazdu. Producentem samochodu jest japoński koncern motoryzacyjny Toyota Motor Corporation. Pierwsza generacja samochodu była produkowana od roku 1994 roku. Sprawdźmy zatem raport spalania Toyota Rav4 i odpowiedzmy sobie na pytanie o spalanie tego samochodu.

Ile pali Toyota Rav4?

Spójrzmy na wersje z silnikiem benzynowym. Wersja silnika Volvematic 150 o pojemności 2 litrów i mocy 152 koni mechanicznych pali 9, 1 litra benzyny na 100 kilometrów. Kolejna wersja silnika, czyli silnik o pojemności 2, 5 litra, hybryda, o mocy 197 koni mechanicznych spala 7, 4 litra benzyny na 100 kilometrów.
Możemy to porównać do najpopularniejszej wersji silnika dieslowego, czyli silnika D-4D 125 o mocy 124 koni mechanicznych spala 6, 5 litra ropy na 100 kilometrów.

Raport spalania Toyota Rav4

Jak widać powyżej kupując wersję hybrydową spalanie benzyny jest dużo niższe bo aż ponad 1, 5 litra na 100 kilometry, niż w wersji benzynowej bez silnika hybrydowego.

 

Możesz również polubić…