Ile pali Passat B6? Volkswagen Passat – morski wiatr nad Wisłą. Raport spalania Passat B6

Volkswagen Passat jest bez wątpienia jednym z najlepiej znanych samochodów w Polsce. Jest to samochód klasy średniej produkowany od 1973 roku. Aktualnie produkowana jest już ósma generacja. W tym artykule jednak sprawdzimy ile pali Passat B6, czyli szósta generacja tego samochodu. Otwieramy zatem raport spalania Passat B6 i sprawdzamy jakie wartości zostały tam zaprezentowane.

Ile pali Passat B6

Zacznijmy od weryfikacji silników diesla, jako że są najpopularniejsze w tym samochodzie. Model z silnikiem o pojemności 1, 9 litra i mocy 105 koni mechanicznych spala około 6 litrów ropy na 100 kilometrów. Sprawdźmy jeszcze modele o pojemności 2 litrów. Pierwszy niech będzie o mocy 140 koni mechanicznych – spala on około 7 litrów ropy na 100 kilometrów. Model o mocy 170 koni mechanicznych spala około 7, 8 litra ropy na 100 kilometrów.
Silniki benzynowe w tym samochodzie są wyjątkowo mało popularne. Najpopularniejszy to silnik o pojemności 1, 8 litra TSI i mocy 160 koni mechanicznych. Spala on 8, 1 litra benzyny na 100 kilometrów. Inny popularny silnik, czyli 2-litrowy TSI o mocy 200 koni mechanicznych spala 9, 6 litra benzyny na 100 kilometrów.

Raport spalania Passat B6

Jak widać spalanie tego samochodu nie jest przesadnie duże, ale nie można go nazwać także bardzo oszczędnym samochodem.

 

Może Ci się również spodoba