Ile pali Passat B6? Volkswagen Passat – morski wiatr nad Wisłą. Raport spalania Passat B6

Volkswagen Passat jest bez wątpienia jednym z najlepiej znanych samochodów w Polsce. Jest to samochód klasy średniej produkowany od 1973 roku. Aktualnie produkowana jest już ósma generacja. W tym artykule jednak sprawdzimy ile pali Passat B6, czyli szósta generacja tego samochodu. Otwieramy zatem raport spalania Passat B6 i sprawdzamy jakie wartości zostały tam zaprezentowane.

Ile pali Passat B6

Zacznijmy od weryfikacji silników diesla, jako że są najpopularniejsze w tym samochodzie. Model z silnikiem o pojemności 1, 9 litra i mocy 105 koni mechanicznych spala około 6 litrów ropy na 100 kilometrów. Sprawdźmy jeszcze modele o pojemności 2 litrów. Pierwszy niech będzie o mocy 140 koni mechanicznych – spala on około 7 litrów ropy na 100 kilometrów. Model o mocy 170 koni mechanicznych spala około 7, 8 litra ropy na 100 kilometrów.
Silniki benzynowe w tym samochodzie są wyjątkowo mało popularne. Najpopularniejszy to silnik o pojemności 1, 8 litra TSI i mocy 160 koni mechanicznych. Spala on 8, 1 litra benzyny na 100 kilometrów. Inny popularny silnik, czyli 2-litrowy TSI o mocy 200 koni mechanicznych spala 9, 6 litra benzyny na 100 kilometrów.

Raport spalania Passat B6

Jak widać spalanie tego samochodu nie jest przesadnie duże, ale nie można go nazwać także bardzo oszczędnym samochodem.

 

Możesz również polubić…