Ile pali Skoda Octavia? Skoda Octavia – czeska gwiazda w Polsce – Skoda Octavia raport spalania

Skoda Octavia to sedan klasy kompaktowej produkowany przez niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen AG, ale pod marką czeską Skoda Auto. Produkcja tego samochodu zaczęła się w 1996 roku, do dziś wyróżniamy trzy generacje tego samochodu. W tym artykule sprawdzimy ile pali Skoda Octavia trzeciej generacji, której produkcja rozpoczęła się w 2012 roku. Otwieramy zatem Skoda Octavia raport spalania i czytamy jakie wartości tam są.

Ile pali Skoda Octavia

W tym artykule opiszemy dwa najpopularniejsze modele silników benzynowych i porównamy to spalanie do dwóch najpopularniejszych modeli diesla. W przypadku silników benzynowych są to modele o pojemności 1, 4 litra i mocy 140 i 150 koni mechanicznych. W przypadku pierwszego spalanie wynosi 7 litrów, zaś w przypadku drugiego 6, 4 litra benzyny na 100 kilometrów.
Najpopularniejsze silniki diesla w Skodzie to 1. 6 TDI CR o mocy 105 koni mechanicznych oraz 2. 0 TDI CR o mocy 150 koni mechanicznych. W przypadku tego pierwszego mamy spalanie na poziomie 5, 6 litra, zaś w przypadku drugiego mamy spalanie na poziomie 6, 1 litra ropy na 100 kilometrów.

Skoda Octavia raport spalania

Jak widać Skoda Octavia spala bardzo przyzwoicie. Wartość 7 litrów albo i mniej benzyny na 100 kilometrów jest bardzo akceptowalną wartością. W przypadku diesla nie jest gorzej – 5, 6 litra lub 6, 1 litra w zależności od silnika są to bardzo akceptowalne wartości spalania.

 

Możesz również polubić…