Dlaczego pociągi są lepsze niż autobusy?

Autobusy często odgrywają ważną rolę w uzupełnieniu podróży koleją. Choć pociągi są zdecydowanie szybsze, istnieją pewne trasy, które po prostu nie są odpowiednie dla infrastruktury kolejowej. Autobusy zwykle wypełniają te luki i chociaż są tanie i wygodne, mają również pewne ograniczenia. Chcesz wiedzieć, dlaczego pociągi są lepsze?

Prędkość

Autobusy są wolne. Są ograniczone ograniczeniami prędkości, drogami, warunkami pogodowymi i są zależne od ruchu ulicznego. Taka podróż może też być zależna od umiejętności kierowcy. Jeśli rozmowa z pasażerem siedzącym za nim jest ważniejsza niż dotarcie na czas do miejsca docelowego, możesz wziąć udział w dłuższej jeździe.

Wygoda

Niektóre nowsze modele autobusów mają kilka nowoczesnych udogodnień, takich jak telewizory, Wi-Fi i toalety. Ale większość nie. O ile nie podróżujesz popularną trasą długodystansową, istnieje szansa, że ​​twój autobus nie będzie miał toalety, pokładowych przekąsek ani rozsądnej przestrzeni na nogi i nie pozwoli ci rozciągnąć nóg podczas krótkiego spaceru w przejściu. Możesz także być na łasce własnego wyboru muzyki kierowcy.

Komunikacja

Autobusy rzadko jeżdżą zgodnie z harmonogramem, a jedyną wskazówką, że wsiadasz do właściwego pojazdu, jest mały znak z przodu z miejscem docelowym. Autobusy odjeżdżają na życzenie kierowcy, w przeciwieństwie do stacji kolejowych, istnieje małe prawdopodobieństwo, że będziesz mieć tablicę na żywo na stacji wskazującą numery peronów i godziny.

Dworce autobusowe

Dworce autobusowe nie należą do najciekawszych lokalizacji. Są szanse, że będziesz musiał sporo się natrudzić, aby znaleźć na dworcu łazienkę, kawę, Wi-Fi, a nawet wygodne miejsce do siedzenia.

Oczywiście każdy ma własne preferencje dotyczące środka transportu. Dla wielu z nas sprowadza się to do rozważenia zalet i wad każdej opcji. Większość z nas skorzysta z powyższych kombinacji, aby osiągnąć nasze cele podróży. Jeśli jesteś jedną z tych osób, mam nadzieję, że te powody, dla których pociągi są lepsze, pomogą ci znaleźć najbardziej efektywny sposób podróżowania.

 

Możesz również polubić…