Jak mogę to sprawdzić ?

Coraz częściej mówi się o nowinkach technicznych, rozwoju internetu i jego zasięgu. Jednak istotne jest to, bez czego wszystko nie mogłoby funkcjonować. Jednym z takich elementów jest IP. Co to takiego ? Jak sprawdzić swoje IP ?
Internet Protocol to protokół, który zapewnia nam szybką komunikację. Składa się z czterech liczb, które mieszczą się w zakresie od 0 do 255. Z pozoru są to tylko liczby, ale są one indywidualnie nadawane do każdego komputera, które identyfikują w sieci nadawcę zapytania i dzięki temu, system ma możliwość wysłania nam odpowiedzi.

 
To, jaki adres IP posiadamy można sprawdzić. Zamiast mówić komuś – sprawdź mój IP– możesz zrobić to samodzielnie. Jeśli chcesz sprawdzić IP publiczne to wystarczy skorzystać z odpowiedniej strony internetowej. Są one stworzone po to, aby po prostu wejść i odczytać adres IP. Natomiast jeśli szukasz odpowiedzi na to, jaki adres IP prywatny posiadasz, to samodzielnie trzeba wykonać kilka ruchów na komputerze. Klikamy w lupę, która znajduje się w menu startowym. Tam wpisujemy komendę cmd, wybieramy – wiersz polecenia i wpisujemy – ipconfig. I gotowe. Nie ma się czego obawiać. Sprawdź.

Możesz również polubić…