Groźny szkodnika, które chce zniszczyć Twoje jabłonie

Co prawda, szkodnik ten rzadko atakuje jabłonie, lecz nie wolno go lekceważyć, gdyż jego działania szkodliwe są znaczne i niebezpieczne dla drzew. Te żarłoczne gąsienice mogą w całości pozbawić jabłoni liści.

Namiotnik jabłoniowy. Czym jest? Jego dokładny opis

Szkodnik ten fachowo nazywa się Hyponomeuta malinellus i należy do rodziny namiotnikowatych. W dorosłej formie osiąga długość 1 centymetra. Jego przednie pary białych skrzydeł są pokryte czarnymi kropkami. Tylne część, natomiast, ma szary odcień. Gąsienice, gdy się wylegną, są koloru żółtego. Po pewnym czasie ich ubarwienie zmienia się w szarość. Szkodniki te są bardzo niebezpieczne dla jabłoni. Występują także na innych drzewach owocowych. Spotkać je także można na topolach, jarzębinie lub wierzbach.

Namiotnik jabłoniowy zwalczanie. Skuteczne metody

Należy opryskać namiotnika jabłoniowego w czasie, gdy się wylęgają gąsienice – przed zakwitnięciem jabłoni, gdy jest w fazie różowego pąka. Skuteczne jest zwalczanie chemiczne. To jedna z najlepszych metod pozbycia się namiotnika jabłoniowego z Twoich drzew. Odpowiednie preparaty znajdziesz w sieci. Nie zamierzam ich tutaj reklamować. Sprawdzaj szczegółowo opisy preparatów. Czytaj opinie fachowców, jak pozbyć się szkodników z Twoich drzew.

Gdy jednak nie chcesz zastosować tych metod w Twoim ogrodzie, możesz pozbyć się poczwarek namiotnika jabłoniowego dzięki pasożytniczym błonkówkom. Ta metoda jest bardzo efektywna i często stosowana w ogrodach. To istotne, jeśli chcesz aby Twoje jabłonie i inne drzewa były bezpieczne.

 

Możesz również polubić…