Ile pali Ford Kuga? Ford Kuga – bezpieczna opcja SUVa. Raport spalania Ford Kuga

Ford Kuga to samochód sportowo-użytkowy produkowany przez koncern motoryzacyjny Ford Motor Company. Jego produkcja rozpoczęła się w 2008 roku, aktualnie od 2012 roku produkowana jest druga generacja tego pojazdu i w tym artykule odpowiemy sobie na pytanie ile pali Ford Kuga drugiej generacji. Jako, że samochód jest SUVem to możemy oczekiwać zwiększonego zapotrzebowania na paliwo. Spójrzmy zatem w raport spalania Ford Kuga, żeby ocenić jak jest w rzeczywistości.

Ile pali Ford Kuga

Zacznijmy od silników benzynowych, a konkretnie od silnika o pojemności 1, 5 litra EcoBoost i mocy 150 koni mechanicznych. Spala on 8, 7 litra benzyny na 100 kilometrów. O tej samej pojemności jest jeszcze silnik o mocy 182 koni mechanicznych, który spala już wiele więcej, bo 11, 4 litra na 100 kilometrów. Bardziej pojemny silnik, mianowicie 1, 6 litra o mocy 180 koni mechanicznych spala już 8, 2 litrów benzyny na 100 kilometrów.
Możemy jeszcze popatrzeć na silniki diesla. Mamy tutaj spory wybór silników. Według raportów najmniej spala silnik o pojemności 2 litrów Duratorq TDCi o mocy 140 koni mechanicznych i jest to wartość 7 litrów na 100 kilometrów. Trochę mocniejszy silnik o tej samej pojemności, ale o mocy 163 koni mechanicznych spala nieznacznie więcej paliwa, według raportów jedynie 7, 2 litrów ropy na 100 kilometrów.

Raport spalania Ford Kuga

Jak widać spalanie Forda Kugi nie należy do najmniejszych. Silniki benzynowe będą dość drogie do zalewania ich jeżdżąc po mieście.

 

Możesz również polubić…