Wietnam z innej perspektywy, czyli lista 10 ciekawostek, o których możesz nie wiedzieć.

Mało kto może pochwalić się wiedzą na temat Wietnamu. najczęściej można usłyszeć, że to Państwo położone w Azji, a jego największą atrakcją turystyczną jest urokliwa wyspa Ha Long, na której znajduje się malownicza jaskinia.
Wietnam to jednak bardzo interesujące państwo, o bardzo bogatej historii. Aby przybliżyć wiedzę na jego temat, przedstawiamy listę ciekawostek na jego tema. Przeczytaj uważnie i sprawdź swoją wiedzę o Wietnamie.

Najciekawsze ciekawostki o Wietnamie. Top lista 10 ciekawostek.

  1. Wietnam jest 14 państwem na świecie pod względem zamieszkującej go ludności.
  2. Son Doong jest największą jaskinią na świecie. Ma ponad 5 km długości, 200 m wysokości oraz 150 m szerokości.
  3. Językiem urzędowym, obowiązującym w Wietnamie jest wietnamski.
  4. Wojna Wietnamska trwała 21 lat i jest najdłużej trwającą wojną na świecie.
  5. Wietnam jest drugim, największym producentem kawy na świecie oraz ryżu. Sadzi się go wzdłuż zboczy gór.
  6. Najpopularniejsze imię w Wietnamie to Nguyen.
  7. Jednym z 7 cudów natury jest Zatoka Ha Long Ba.
  8. Con Dao to mniej znana wyspa więzienna w Wietnamie. To wyjątkowo piękne miejsce, posiada liczne punkty widokowe, z których rozpościera się niebanalny widok. Nad brzegiem można wypocząć, zażywając kąpieli lub pijąc pyszne drinki.
  9. Wietnamczycy uwielbiają psie mięso. Uważają, że najlepsze jest mięso z młodego psa. W celu zdobycia smacznego pożywienia, często kupują bezpańskie psy z innych rejonów Azji.
  10.  Góra Fansipan jest największym szczytem Wietnamu. Ma 3143 m n.p.m. Ze względu na bezpieczeństwo turystów, piesze wycieczki na szczyt, możliwe są tylko z wynajętym przewodnikiem. Na Fansipan można dostać się również kolejką górską, co z pewnością jest przyjemniejszą formą zdobycia tak dużego szczytu. Warto wspomnieć też o tym, że jeszcze niedawno zwiedzanie góry było zabronione.

To już wszystkie ciekawostki o Wietnamie, o których spora część ludzi nie wie. Dzięki tej dawce informacji, nie tylko poznasz najciekawsze miejsca tego kraju, ale również przybliżysz wiedzę na temat historii.
Jaka część informacji stanowi dla Ciebie nowość?

 

Możesz również polubić…