Co wpływa na jakość zarostu?

Marzysz o gęstym i bujnym zaroście, a wciąż czujesz, że Twoja broda nie wygląda tak, jak byś tego pragnął? Co wpływa na kondycję zarostu oraz jak sprawić, żeby stał się po prostu piękny?

Nieregularny zarost – przyczyny

Jeśli Twój zarost jest nieregularny i słaby, przyczyny tego stanu można upatrywać w różnych zagadnieniach. Podstawowym są oczywiście geny odziedziczone po przodkach. Jeśli w rodzinie wszyscy mieli problemy z zapuszczeniem długiej i gęstej brody, bardzo prawdopodobne, że i w tym przypadku problem może leżeć po prostu w kodzie DNA.

Oczywiście, zawsze można sobie pomóc i poprzez odpowiednią pielęgnację wzmocnić skórę i włosy, dzięki czemu staną się one zdecydowanie mocniejsze.

Do innych czynników, które wpływają na słabość zarostu, należą również nieodpowiednia dieta, uboga w niezbędne substancje odżywcze i witaminy oraz zbyt stresujący i nieregularny tryb życia, który potrafi wręcz doprowadzić do wypadania włosów.

Gęstość brody to nie tylko kwestia pielęgnacji. Aby wyhodować naprawdę okazałą i zadbaną brodę, niezbędny jest właściwy tryb życia, dieta i codzienne zabiegi.

 

Możesz również polubić…