Czy można zezłomować pojazd w imieniu innego właściciela?
Złomowanie pojazdu bez obecności jego właściciela jest jak najbardziej możliwe. Trzeba tylko pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Na początek bez względu na to, czy jest się właścicielem auta, czy nie, należy przygotować odpowiednie dokumenty. Są to świadectwa potwierdzające tożsamość, dowód rejestracyjny auta, karta pojazdu, tablica rejestracyjna i numer VIN. Jeśli dana osoba występuje w imieniu właściciela, trzeba zgromadzić te dokumentu, a dodatkowo skup aut zażąda pisemnego upoważnienia podpisanego przez osobę decyzyjną. Dokument ten daje prawo do podejmowania działań w sprawie kasacji.
Gdzie oddać auto do złomowania, które ma innego właściciela?
Niektóre punkty nie wymagają wspomnianych dokumentów. Trzeba jednak pamiętać, że takie skupy należy omijać jak najdalej. Zachowanie to jest dowodem niskiej jakości świadczonych usług i braku profesjonalizmu, co później może prowadzić do poważnych konsekwencji. Warto wybierać ofertę cenionych skupów aut, takich jak autorecykling i części zamienne Arpol, którzy podczas współpracy zapewniają spokój i pewność, że każdy szczegół będzie przeprowadzony zgodnie z prawem. Renomowane skupy samochodów gwarantują także efektywny proces złomowania za pomocą nowoczesnych urządzeń, wygodny odbiór pojazdów ze wskazanego adresu.
Czy złomowisko może odmówić przyjęcia samochodu?
Przekazaniu auta na złom nie przeszkadza np. niekompletność wraku czy jego stan. Bez względu na to, czego brakuje w samochodzie, można je oddać jednak w takiej sytuacji skup może naliczyć opłaty za każdy brakujący kilogram. Skupy przyjmują pojazd w każdym stanie technicznym. Jedyną sytuacją, gdy mogą odmówić, to brak wymieniowych wyżej dokumentów – potwierdzających tożsamość danej osoby, karta pojazdu, dowód rejestracyjny i prawo do dysponowania pojazdem.
Najnowsze komentarze