Ceramiczne pokrycie karoserii — korzyści z nanopolerowania ceramicznego

Na wygląd i trwałość każdej karoserii wpływa wiele różnych czynników — bezpośrednie światło słoneczne, opady deszczu lub śniegu, piasek drogowy, detergenty, kwasy atmosferyczne, wysokie i niskie temperatury, efekty mechaniczne i chemiczne. Każdy z nich powoduje ciemnienie i mętnienie lakieru samochodowego, powstawanie rys i odprysków, rozwój procesu korozji i inne nieprzyjemne zjawiska. Aby zaradzić tej sytuacji, można zastosować nanoceramikę, jedną z najbardziej niezawodnych metod ochrony karoserii przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki niemu powłoka stanie się bardziej odporna, a powierzchnia lakieru zyska lustrzaną gładkość i piękny, błyszczący połysk.

Ceramika na lakier — główne cechy powłoki nanoceramicznej

Do niedawna większość centrum car detailing używała konwencjonalnych past polerskich. Z czasem okazało się, że materiał ten jest całkowicie zawodny — nie zabezpiecza karoserii przed drobnymi pęknięciami, otarciami, odpryskami i innymi defektami.

Wtedy właściciele samochodów zaczęli szukać skuteczniejszej alternatywy, która zapewniłaby pełną ochronę ich ukochanego pojazdu — taką ochroną było polerowanie ceramiczne, którego substancje aktywne wnikają w pory powierzchni lakierniczej karoserii na poziomie molekularnym.

Korzyści z nanopolerowania ceramicznego

Ceramiczne powłoki samochodowe cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje zalety. Oto kilka najważniejszych z nich:

  • Wytrzymałość. Nanoceramika to najsilniejsza ochrona dla politury karoserii. Dobry samochód pokryty specjalną powłoką ceramiczną może wytrzymać około 120 bezdotykowych myć, co odpowiada dwóm latom ciągłego użytkowania;
  • Wysoka trwałość. Utwardzona powłoka nanoceramiczna, oparta na proszku krzemowym i kilku innych tajnych składnikach, jest znacznie gęstsza niż najlepsza fabryczna emalia używana do malowania samochodów. Z tego powodu często określa się ją mianem “pancerza ceramicznego”;
  • Dobre właściwości ochronne. Nano – ceramika na lakier zwiększa właściwości hydrofobowe lakieru i poprawia jego odporność na różne czynniki chemiczne. Ponadto jest to prawie jedyny produkt, który jest odporny na szkodliwe działanie ptasich odchodów (które silnie korodują lakier);
  • Odporna na działanie środków czyszczących i detergentów;
  • Brak nieprzyjemnego zapachu;

Doskonała kompatybilność z innymi materiałami. Równie ważną zaletą nanoceramiki jest możliwość zastosowania nanoceramiki zarówno na powierzchniach szklanych, jak i chromowanych. Zastosowanie nanoceramiki na przedniej szybie eliminuje konieczność stosowania wycieraczek i drogich wycieraczek. Ponadto zapewnia dobrą widoczność, na którą nie mają wpływu warunki pogodowe ani pora dnia, a także zapobiega oślepianiu.

Możesz również polubić…