Jak zdobyć dobrych kontrahentów

Odpowiedź na pytanie “Jak zdobyć dobrych kontrahentów?” przynajmniej dla niektórych z nas jest dość trudną. Część ludzi posiadających własny biznes nie jest na bieżąco z najnowocześniejszymi technologiami i dlatego też nie potrafią wyszukiwać kontrahentów choćby za pomocą portali społecznościowych, a to właśnie one są ostatnio opcją najpopularniejszą.

Wyszukiwanie za pomocą zakupionych baz danych.

Wielu przedsiębiorców kupuje bazy danych, które pozwalają ominąć uciążliwe poszukiwania kontrahentów rozsianych po różnych stronach ofertowych, ogłoszeniowych czy grupach na facebooku. Tego typu listy powinny się ograniczać do tych aktywnych w zawodowo. Pozwala to na ominięcie „głuchych telefonów” lub dyskusji z ludźmi, którzy, na przykład, przestali pracować w branży. Ostateczny wybór kontrahenta i tak pozostaje w rękach przedsiębiorcy, ale zdecydowanie łatwiej jest wybrać z czytelnego menu, niż na oślep przeszukiwać internet.

Biegłość jeśli chodzi o portale społecznościowe.

Wyszukiwanie kontrahentów to też przeszukiwanie portali społecznościowych, ponieważ to właśnie na nie przeniosła się ogromna część ruchu i użytkowników. Dlatego też nikogo nie dziwi to, że to właśnie tam krążą także dane o potencjalnych kontrahentach. Znalezienie takowego zależy czasami od przypadkowo udostępnionego postu, bo taki także jest tym ważnym źródłem informacji. Dzięki takiej odrobinie szczęścia trafić można na pewnego kontrahenta i co równie istotne można z nim nawiązać współpracę na wiele lat. Ale jako że stawianie na łut szczęścia nie jest najrozsądniejszym pomysłem, szczególnie kiedy kontrahent jest kluczową częścią biznesu, warto jednak zainwestować w bazę firm.

Nowoczesne bazy danych firm.

W czasach obecnych powstają także nowoczesne bazy firm powiązane choćby z mapami google. W ich przypadku można wyszukać na przykład wszystkie zakłady krawieckie w danym mieście. Wszystkie aktualnie działające, czyli otwarte o danej porze dnia. W ich przypadku informacje są także bardziej rozbudowane, czyli szybko można wyszukać adres email danej firmy i na dokładkę numer telefonu. Wiele znaczy też i to, że ktoś nieustannie zajmuje się aktualizowaniem takiej bazy, a przedsiębiorcy zazwyczaj płacą za to, żeby się w takiej bazie znajdować. W tym przypadku szukanie partnera biznesowego jest ułatwione, bo wiele ważnych informacji ma się podane na tej srebrnej tacy.

Możesz również polubić…